Për përvojën më të mirë të mundshme të Web faqes.
Kjo Web faqe përdor Cookies për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke vazhduar të përdorni Web faqen tonë, ju pranoni përdorimin e Cookies tonë (Cookies thelbësore). Cookies që i nënshtrohen aprovimit të detyrueshëm (cookies analitike, cookie funksionale, cookie për përmbajtje të personalizuar) vendosen vetëm pas aktivizimit të tyre. Nëse jeni dakord për përdorimin e Cookies, të dhënat e identifikimit do të përpunohen nga partnerët tanë (ofruesit e Cookies dhe ofruesit e shërbimeve të IT-së). Përgjegjës për këtë Web faqe të internetitë dhe cookies është Porsche Austri GmbH dhe Co. OG. Informacione të mëtejshme mbi Cookies të përdorura dhe deaktivizimin e tyre mund të gjenden në
Aktivizo të gjitha Cookies

30.08.2019

Mirë se erdhe ŠKODA SCALA!

Fjala 'Scala' vjen nga latinishtja dhe do të thotë 'shkallë'

Duke përfshirë teknologjinë e re, dizajnin emocional, shkallën e lartë të funksionalitetit, Skoda Scala i ri ka vendosur standarde të reja në segmentin kompakt.

Me linjat e saj të mprehta, sipërfaqet e përcaktuara dhe përmasat e përsosura, Scala sjell një dizajn dinamik dhe emocional.

SCALA e re është ŠKODA e parë e bazuar në platformën MQB A0 të Grupit Volkswagen. Kjo platformë mundëson që modeli SCALA  të ofroj përmasa të jashtme kompakte, dhe një hapësirë jashtëzakonisht komode dhe te bollshme, një still tipik i Škodës.

I përshtatshëm për rrugë të gjata dhe shumë komod për rrugët e ngarkuara te qytetit.

SCALA vjen në tregun tonë me motorët më të ri të VW Group,  1.0 TSI dhe 1.6 TDI që varijojnë nga 95 deri në 115 HP.

Të dy motorrët mund të kombinohen me ndërues manual me 6 shpejtësi apo atë automatik DSG me 7 shpejtësi

Për ta parë nga afër dhe testuar veturën më të re në Kosovë mund të na vizitoni në Porsche Kosova