Škoda

Scala

Makinë familjare e bukur, kompakte me shumë hapsirë

GUXIMI JU SHTYEN PËRPARA

Modeli i ri Škoda Scala do të jetë shkëmbi juaj edhe nëse e gjith jeta juaj ndryshon rreth jush. E mrekullueshme për shkathtësinë dhe hapsirën e saj, do përshtateni lehtësisht me çdo gjë që ju del përpara. Mbi të gjitha do ju pëlqej dizajni me shumë stil, konektimi më i ri dhe siguri maksimale. Me veturën Scala, ju do të zotëroni kualitet të lartë, veturë moderne që ofron më shumë se çfarë she vetëm syri.

PAKO E MREKULLUESHME DHE PLOT SHARM

Škoda Scala është modeli i parë i evulucionit të gjuhës së re të dizajnit nga Škoda. Është inspiruar nga modeli VISION RS, duke ia huazuar dizajnin sportiv kësaj makine koncepti, kompletuar nga detajet dinamike dhe forma skulpturale.

PËR AVENTURAT TUAJA DITORE

Scala është shumë praktike me gamën e saj të gjërë të karakteristikave të komoditetit të cilat i ofron Škoda me zgjidhjet e saj Simply Clever. Karakteristika të cilat do të bëjnë udhëtimin me familjen tuaj më të lehtë apo dhe udhëtimet me miqt tuaj.

SHIJONI SHËTITJET E PAHARRUESHME ME FAMILJEN TUAJ

Mblidhni të gjithë familjen dhe nisuni për një aventurë të re. Bagazhi 467 litra ju mundëson që të mirni me vete të gjitha gjërat që ju nevoiten, pa u brengosur se qfarë të linin në shtëpi. Tabelat prapa ulësëve të para ju mundësojnë fëmijëve tuaj të luajnë gjatë udhëtimit. Atëherë nisuni lirshëm! Informacioni mbi trafikun online ju njofton për lajmet e trafikut që duhet shmangur, si dhe ju ndihmon ti pergjgjeni pyetjeve "A kemi arritur ende?".

GATI PëR RRUTIEN TUAJ Të CIKLIZMIT

Thjeshtë ngarkoni biçikletat tuaja dhe planifikoni pjesën tjetër në sistemin infotaiment që paraqet Škoda Connect: gjeje një vend perfekt për udhëtimin tuaj në hartë dhe kontrolloni motin se si do jetë, sistemi i navigimit do të kujdeset të ju dërgoj atje. Hapsirë të lire do të keni gjithmonë edhe nëse tranportoni biçikletën tuaj nga bagazhi, sipër makinës apo në pjesën e pasme.

GJENI KOHË PËR VETEN TUAJ

Mbrëmja e së premtes është e përkryer për një darkë romantike. Përgjatë rrugës për në restorant relaksohuni me ulëset me ngrohje, të mbuluara me mikrofibrat Suedia dhe shijoni klimën dy zonale. Funksioni "Parking Spaces" ju ndihmon të gjeni parking të lirë. Dhe nëse fillon të bie shi, një çadër është e vendosur në derën e vozitësit.

DILNI ME MIQT TUAJ

Orari i punës mbaroi, nata është ende e re, atëherë thirrni miqt tuaj për në kinema? Do kënaqeni shumë rrugës. Pasagjerët tuaj do të shijojnë pamjen nga xhami panoramik. Kurse nëse ju mbaron muhabeti, konektimi në Wi-Fi dhe Škoda Sound System do ju argëtoj gjatë rrugës.

BËNI SHOPPING

Vizitoni një dyqan të madh ushqimesh, pajisje shtëpiake apo kopshti. Mbushni çantat plot me modën më të fundit, për vend mos u brengosni, bagazhi i zë të gjitha. Bagazhi mund të mbushet deri 467 - 1,410 l, dhe është e plotësuar me zgjidhje të menqura. Në dy anët jane vendet për varrese. ku mund ti varrni qeset e shoppingut. Falë ulëses së palueshme të bashkëvozitësit mund të bartni gjëra të gjata deri 2,511 mm.

NGASJA NË QYTET

Scala është makinë përfekte kur bie fjala për ngasje në qytet. Përveç dimenzioneve praktike, vetura poashtu posedon Hill-Hold Control. Thuani Tung stresit për të pritur dritën e gjelbërt në rrugë të pjerrët. Kur bëni Shopping mund të ndiheni të sigurtë sepse parkimi do bëhet si loj fëmijësh falë senzorëve, kamerës në pjesën e pasme dhe sistemit të parkimit automatik  Park Assist.

CDO GJË E PASQYRUAR

Dëshironi të siguroheni se dhe sa keni karburant, por nuk gjindeni brenda makinës? Keni parkuar makinën në rrugë dhe nuk jeni afër të dëgjoni alarmin? Nuk ju kujtohet se a keni mbyllur makinen? Makina juaj Scala do kujdeset për të gjitha shqetësimet tuaja me shërbimet Remote Access - me aplikacionin Škoda Connect mund ta kontrolloni makinen tuaj nga largësia.

DILNI NË SHËTITJE ME MIKUN TUAJ TË NGUSHTË

Dilni në shëtitje me mikun tuaj katër këmbësh diku ku ai ska qenë më parë, me makinën miqësore për qentë Scala. Qeni juaj do të shijoj shumë komforin që ofrojnë ulëset e pasme, ku mund ti siguroni ata me rrip sigurie per qentë. Mbështjellësi i ulëseve të pasme siguron që ulëset të mbahen të pasterta. Krejt çka ju mbetet të shqetsoheni për, është se ku do e dërgoni për shëtitje.

E GATSHME PËR ÇDO GJË QË JU AFROHET AFËR

Teknologjia më e lartë dhe lidhshmëria më e lartë ofrojnë ndihmesa të shumta në vozitjet tuaja të përditshme.

TEKNOLOGJIA

Platforma më e lartë A0 MQB, në të cilën Škoda Scala është e ndërtuar, e lejon makinen të jetë e përshtatshme me teknologjinë, çdo vozitje të jetë më e rehatshme se tjetra, më ekonomike dhe më e sigurtë.

QENDRO I LIDHUR ME MAKINEN TUAJ

Me eSIM card të integruar dhe me gamën e gjërë të shërbimeve online Škoda Connect në dispozicion, asgjë nuk do të ju mungoj gjatë udhëtimit, nga e cila mubndeni ta kontrolloni veturën tuaj nga largësia përmes telefonit tuaj të menqur.

CILA NGJYRË I SHKON MË SHUMË?

Gjeni vetën tuaj: zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar, disçet që ju përshtaten më shumë, dhe filloni udhëtimin për të parë në aksion Škoda Scala. Dëshironi ta konfiguroni veturën tuaj Scala nga filimi dheri në fund? Takohuni me shitësin e autorizuar për Škoda në shtetin tuaj.

SHTONI MË SHUMË AKSESORË NË Scala

Ne kemi përgaditur një sëri aksesorësh Škoda, që vetura juaj të përshtatet me nevojat tuaja individuale. Dhe të kënaqin kërkesat tuaja në situata të jashtëzakonshme. Shfletoni në faqën e Škoda E-shop nga kudo, që të gjeni aksesorët qe ju pëlqejnë juve, për veturën tuaj Škoda Scala.

MBAJTES I BICIKLETËS NË KULM TË VETURËS

Mbajtësi i bicikletes në kulm të veturës vjen me funksion bllokimi (mbyllje) që ofron siguri gjatë transportit, përshembull kur filloni ndonje pushim çiklizmi gjatë verës.

Bëni një përshtypje të mirë pas një udhëtimi të gjatë. Duke falenderuar varësen e rrobave, xhaketa juaj do duket sikur sapo e keni marë nga dollapi.

RIPI I SIGURISË PËR QENIN TUAJ

Rripi i sigurisë për qenin është i domosdoshëm për cdo shofer që udhëton shpesh me qenin e tij. Rripi e pengon qenin të lëvizë lirëshëm që të mos pengoj gjatë vozitjes. Qeni poashtu do jetë i sigurtë dhe pas frenimit të vrrullshëm.

INSPIRUAR NGA GUXIMI

Emri Scala vjen nga fjala Latine 'shkallë' dhe nënkupton modelin, përformancën, dhe ndëron mendimin apo 'hapin tjetër,' në segmentin e veturave kompakte Škoda. Përmes emrit, ne gjithashtu  dëshirojmë të festojmë tri histori të jashtëzakonshme, në të vërtetë ato frymëzuan vetë emrin.

Scala ËSHTË DUKE JU PRITUR

Njihuni më gjërësisht! Mësoni detajet për pajisjet, teknologjinë dhe funksionet Simply Clver. Shiqoni çmimoren apo rezervoni kohën tuaj për test vozitje.

DIMENSIONE

Detaje